O Zooparku

ZOOPARK JE UZAVŘEN. TĚŠÍME SE NA VÁS OPĚT V NOVÉM ROCE 2022. VŠEM NÁVŠTĚVNÍKŮM DĚKUJEME ZA PODPORU.


Zoopark Karlštejn se nachází v městyse Karlštejn nedaleko středověkého hradu Karlštejn, na pravém břehu řeky Berounky, pouhých 25 km od Prahy.

V Zooparku Karlštejn uvidíte řadu exotických zvířat, velbloudy jednohrbého i dvouhrbého, bizona, lamy, zebry, francouzské oslíky, shetlandské koníky. Dominantou Zooparku jsou vznešený bílý lev Leon a párek bílých tygrů. Kromě již zmíněných lvů a tygrů uvidíte další kočkovité šelmy jako je levhart skvrnitý a serval, dále pak opičky, výry, dikobraza, pštrosa a další. Jedinečná možnost vidět všechna zvířata z bezprostřední blízkosti.

V areálu je možné občerstvit se v Kiosku U Bílého lva s možností připojení na Wi-Fi.

Součástí areálu Zooparku je i Funpark zóna s atrakcemi pro děti a nově vzniklá Relaxační zóna s přístupem do řeky Berounky a možností zapůjčení sportovního vybavení na řeku.

Zoopark Karlštejn je dostupný nejen autem, ale pohodlně i vlakem. Parkování je možné přímo v areálu Zooparku za poplatek 50 CZK / 4 hodiny. Za každou další započatou hodinu je příplatek. Poplatek za parkování se hradí v automatu přímo v areálu, a to buď v hotovosti nebo platební kartou.

Z vlakového nádraží je areál Zooparku dosažitelný pěší chůzí za pouhých 10 minut. Před mostem přes řeku Berounku odbočíte doprava a následujte ukazatele.

Vstup se psem do areálu je povolen, pes musí být na vodítku a pod kontrolou majitele.
Naše zvířata

Lev
Zebry
Dikobraz
Watusi
Serval
Poník
Nosál
Tygr
Lama
Velbloud
Pštros africký
Leopard

Může Vás zajímat

Co by Vás mohlo z okolí Zooparku zajímat

Středověký hrad Karlštejn - hlavní turistická atrakce městysu Karlštejn

Možnosti ubytování a stravování 

V těsné blízkosti Zooparku se nachází Romantický hotel Mlýn Karlštejn se stylovými pokoji, restaurací s letní terasou a romantickým ostrovem www.hotelmlynkarlstejn.cz.

Proti železniční stanici Karlštejn je umístěn Penzion Karlštejn, vhodný pro ubytování rodin s dětmi, známý klasickou českou kuchyní a dobrým plzeňským pivem www.karlstejn-penzion.cz

 

Vlakové spojení

Praha - Karlštejn, Beroun - Karlštejn a zpět - vlak City Elefant jezdí pravidelně každou půlhodinu.

Návštěvní řád

Vážení návštěvníci Zooparku Karlštejn, prosíme Vás, abyste věnovali pozornost Návštěvnímu řádu a dodržovali jednotlivé pokyny.

Děkujeme 

Návštěvní řád Zooparku Karlštejn naleznete ZDE

Lokalita