O rekreačním parku

OTEVÍRÁME JIŽ 19.04.2024 - TĚŠÍME SE NA VÁS          

Rekreační park a Safari Karlštejn se nachází v městyse Karlštejn nedaleko středověkého hradu Karlštejn, na pravém břehu řeky Berounky, pouhých 25 km od Prahy.

V Rekreačním parku a Safari Karlštejn uvidíte řadu exotických zvířat, velbloudy jednohrbého i dvouhrbého, bizona, lamy, zebry, francouzské oslíky, shetlandské koníky. Dominantou parku jsou vznešený bílý lev Leon a párek bílých tygrů. Kromě již zmíněných lvů a tygrů uvidíte další kočkovité šelmy jako je levhart skvrnitý a serval, dále pak opičky, výry, dikobraza, pštrosa a další. A novinka letošní sezony klokan rudý.  Jedinečná možnost vidět všechna zvířata z bezprostřední blízkosti.

V areálu je možné občerstvit se v Kiosku U Bílého lva s možností připojení na Wi-Fi.

Součástí rekreačního parku je i Funpark zóna s atrakcemi pro děti a nově vzniklá Relaxační zóna s přístupem do řeky Berounky a možností zapůjčení sportovního vybavení na řeku.

Rekreační park a Safari Karlštejn je dostupný nejen autem, ale pohodlně i vlakem. Parkování je možné přímo v areálu za poplatek 100 CZK / celý den. Za každou další započatou hodinu je příplatek. Poplatek za parkování se hradí v automatu přímo v areálu, a to buď v hotovosti nebo platební kartou.

Z vlakového nádraží je Rekreační park Karlštejn dosažitelný pěší chůzí za pouhých 10 minut. Před mostem přes řeku Berounku odbočíte doprava a následujte ukazatele.

Vstup se psem do areálu je povolen, pes musí být na vodítku a pod kontrolou majitele.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Návštěvní řád

Vážení návštěvníci Rekreačního parku Karlštejn, prosíme Vás, abyste věnovali pozornost Návštěvnímu řádu a dodržovali jednotlivé pokyny.

Děkujeme 

Návštěvní řád Rekreačního parku Karlštejn naleznete ZDE

Naše zvířata

Lev
Klokan
Zebry
Dikobraz
Watusi
Serval
Poník
Nosál
Tygr
Lama
Velbloud
Pštros africký
Leopard
Jednohrbý velbloud
Zebu
Mix domácích zvířat

Může Vás zajímat

Co by Vás mohlo z okolí  Rekreačního parku zajímat

Středověký hrad Karlštejn - hlavní turistická atrakce městysu Karlštejn

Možnosti ubytování a stravování 

V těsné blízkosti  Rekreačního parku  se nachází Romantický hotel Mlýn Karlštejn se stylovými pokoji, restaurací s letní terasou a romantickým ostrovem www.hotelmlynkarlstejn.cz.

Proti železniční stanici Karlštejn je umístěn Penzion Karlštejn, vhodný pro ubytování rodin s dětmi, známý klasickou českou kuchyní a dobrým plzeňským pivem www.karlstejn-penzion.cz

Cestou do rekreačního parku nemůžete minout Tavernu U Ezopa, která nabízí skvělou italskou pizzu nebo též klasické burgry. www.tavernauezopa.cz

Vlakové spojení

Praha - Karlštejn, Beroun - Karlštejn a zpět - vlak City Elefant jezdí pravidelně každou půlhodinu.

Ze života našich zvířat

Určitě nevíte, že naši dva bílí lvíčci Elsa a Leon jsou přímými potomky lvů, kteří vystupují v známém muzikále Carmen.

Velbloudice Aisha, která se u nás prochází s 3 měsíčním mládětem pro změnu hrála hlavní roli ve filmové pohádce Lotrando a Zubejda.

Dále mnoho zvířat se zúčastnilo natáčení filmu Úkryt v ZOO.

Lokalita