Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Aktivity

Rekreační park Karlštejn nabízí mnoho variant zábavy nejen pro děti, ale i pro dospělé návštěvníky. V areálu můžete z minimální vzdálenosti vidět řadu zvířat, které máte doslova na dosah ruky. U vstupu do areálu můžete zakoupit krmení pro vybraná zvířata a Vaše děti pod Vaším dohledem mohou přímo vybraná zvířata krmit. Během prohlídky se můžete zastavit na občerstvení v Kiosku U Bílého lva, či posedět v Chapito a sledovat své ratolesti při jízdě na ponících nebo velbloudovi. Pro děti je dále k dispozici dětské hřiště a řada dalších atrakcí.

Co by Vás mohlo z okolí Rekreačního parku zajímat

Středověký hrad Karlštejn - hlavní turistická atrakce městysu Karlštejn

Užitečné informace

Rekreační park se nachází v blízkosti železniční stanice Karlštejn, spojení Praha - Karlštejn a Karlštejn - Beroun - vlak jezdí pravidelně každou půlhodinu.

Možnosti ubytování a stravování 

V těsné blízkosti Rekreačního parku se nachází Romantický hotel Mlýn Karlštejn se stylovými pokoji, restaurací s letní terasou a romantickým ostrovem www.hotelmlynkarlstejn.cz.

Proti železniční stanici Karlštejn je umístěn Penzion Karlštejn, vhodný pro ubytování rodin s dětmi, známý klasickou českou kuchyní a dobrým plzeňským pivem www.karlstejn-penzion.cz

Cestou do rekreačního parku nemůžete minout Tavernu U Ezopa, která nabízí skvělou italskou pizzu nebo též klasické burgry www.tavernauezopa.cz.

Vlakové spojení

Praha - Karlštejn, Beroun - Karlštejn a zpět - vlak City Elefant jezdí pravidelně každou půlhodinu.

Jizda_na_ponikovi_60dc42b7e8663.jpg

Zvířecí aktivity

Pro malé i velké návštěvníky rekreačního parku je k dispozici malá jízdárna, kde se mohou s odborným doprovodem projet na poníkovi nebo dvouhrbém velbloudovi. Tyto atrakce jsou zpoplatněny a jízdenku je možno zakoupit na pokladně Rekreačního parku Karlštejn.

Na pokladně lze zakoupit i kyblíček s krmivem pro vybraná zvířata a Vaše děti se tak mohou stát součástí Rekreačního parku Karlštejn a pomoci nám s krmením vybraných druhů zvířat.

Nafukovaci_skluzavka_60dc422905432.jpg

Funpark Karlštejn

Součástí rekreačního parku Karlštejn je i Funpark zóna pro děti. Naleznete zde několik atrakcí pro děti od 3 do 15 let jako jsou vzduchová trampolína o rozměrech 6 x 9 metrů, nafukovací obří skluzavka Jungle, nafukovací zvířecí hrad nebo elektrický vláček. Za své ratolesti jsou zodpovědní rodiče, nikoliv provozovatel. Atrakce jsou zpoplatněny, informace o cenách naleznete u vstupu do rekreačního parku a u jednotlivých atrakcí.

V těsné blízkosti Funpark zóny je obří Chapitó, odkud můžou rodiče své děti pozorovat ze stinného místa a odpočinout si od celotýdenního shonu v práci.

Ceny atrakcí nejsou součástí vstupného a hradí se extra na pokladně areálu:

  • Nafukovací atrakce Funparku 100 CZK / osoba (není časově omezeno)
  • Dětský vláček 50 CZK
  • Jízda na poníkovi 50 CZK
  • Jízda na velbloudovi 50 CZK
Detske_hriste_Skyfort_60dc424555e6f.jpg

Nové dětské hřiště

V těsné blízkosti Kiosku u Bílého lva jsme vystavěli luxusní dětské hřiště nebývalých rozměrů. Hřiště je určeno pro nejmenší návštěvníky od 3 let a skládá se z lezecí stěny, vestavěného dvoupatrového domečku s pozorovatelnou, několika houpačkami, ručkovacím modulem a velkou skluzavkou o délce 300 cm.

Vstup na dětské hřiště je zdarma a za své ratolesti jsou zodpovědní rodiče.

logo_regiontourist_65d741e78ed78.png

Region Tourist

Chcete další typy na výlet? Více zjistíte na odkazu zde.